قیمت بیت کوین

قیمت بیت‌ کوین در حال حاضر چقدر است؟ بیت کوین در بازارها به ریال و دلار با چه مبلغی معامله می‌شود؟ به دلیل اینکه قیمت بیت کوین یک ارز با نوسان بالاست، معمولا برای تعیین قیمت بیت‌ کوین ، متوسط قیمت بیت کوین در چندین صرافی محاسبه می‌شود. سایت‌های زیادی هستند که قیمت بیت‌ کوین را به ریال و دلار می‌توانید در آنجا مشاهده کنید. اما موضوع مهم، قیمت بیت‌ کوین در بازار است که باید کاملا از آن اطلاع داشته باشید و گرنه نمایش قیمت‌ بیت کوین که صرفا با محاسبه معادل دلار قیمت بیت‌ کوین بدست می‌آید چندان دقیق نیست. به عبارت دیگر، قیمت بیت‌ کوین همان است که همین الان در بازار در حال خرید و فروش است و نه قیمت نمایشی آن.

 

 

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در 24 ساعت اخیر با بیش از 12 درصد کاهش به تقریبا 3400 دلار کاهش پیدا کرد.

به گزارش کوین مارکت کپ، قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۲ درصد کاهش پیدا کرد و به کمتر از ۳ هزار و ۴۰۰ دلار در هر واحد رسید که کمترین رقم در یکسال اخیر آن محسوب می شود.

به گزارش کارشناسان سیف ارز ، در همین حال، قیمت بیت کوین در مقایسه با بالاترین رقم ثبت شده خود یعنی ۲۰ هزار دلار که در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی ثبت شده بود، ۶ برابر کاهش پیدا کرده است. همچنین قیمت بیت کوین در روز جمعه ۳ هزار و ۳۸۹ دلار معامله شد که حاکی از افت ۱۲.۲ درصدی ارزش آن در یک روز دارد.

 

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

 

 

نمودار قیمت بیت کوین

سرمایه بازار بیت کوین در حدود ۴.۸ میلیارد دلار در ۲۴ ساعت گذشته کاهش پیدا کرده و در هفته گذشته بیش از ۱۴ میلیارد دلار از سرمایه بازار خود را از دست داده است. این در حالی است که در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی ارزش سرمایه بازار بیت کوین بیش از ۳۳۰ میلیارد دلار ثبت شده بود.

همچنین دیگر ارزهای رمزنگار از ضرر بازار ارزهای رمزنگار در امان نبودند و ارز اتریوم بیش از ۱۵ درصد و XRP همه ۱۰ درصد کاهش ارزش داشتند. قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه هفته گذشته به ۳ هزار و ۹۰۰ دلار کاهش پیدا کرده بود.

بر پایه این گزارش، به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی بازار ارزهای رمزنگار در حال رنج بردن از وضعیت منفی شرایط اعتماد به بازار خود است؛ ضمن اینکه روند نزولی ارزش ارزهای رمزنگار در سال آینده میلادی ادامه خواهد داشت. البته برخی ها هم بر این باور هستند که بیت کوین به یک هزار و ۵۰۰ دلار هم سقوط خواهد کرد.

 

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

بیت کوین چیست؟

قیت بیت کوین

بیت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا است. این ارز کاملا غیر متمرکز است. به این معنا که هیچ نهادی نمی‌تواند مقدار بیشتری از آن تولید کرده یا دستور بدهد که چه کسی چه مقداری داشته باشد. همه چیز را قوانین شبکه تعیین می‌کنند. تغییر این قوانین بدون این که همه طرف‌ها بر آن توافق کنند غیر ممکن است. عدم توانایی در تغییر قوانین با نام مقاومت در برابر سانسور شناخته می‌شود. این یک ویژگی بسیار قدرتمند برای بیت کوین است. بیت کوین توسط یک توسعه دهنده ناشناس یا تیمی از توسعه ‌دهندگان به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) توسعه یافت. تصمیم به ناشناخته ماندن تصمیمی بسیار درست از سوی ساتوشی بود. این شبکه اکنون کاملا بدون رهبری فعالیت می‌کند: یک آزمون واقعی برای عدم تمرکز.

 

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیت کوین چیست کلیک نمایید.

 

خرید بیت کوین

شاید بتوان قیمت بیت کوین و خرید و فروش آن را  یکی از غیر قابل پیش بینی‌ترین عوامل در زمینه خرید بیت کوین و به صورت کلی معامله این ارز دیجیتال دانست. تغییرات قیمت بیت کوین به حدی است که یک لحظه تعلل و تاخیر در خرید بیت کوین و فروش آن، ممکن است چندین دلار سود یا زیان برای خریدار و فروشنده ایجاد کند. از این رو سرعت و دقت عمل دو عامل بسیار مهم در تمام معاملات و قیمت بیت کوین هستند. سیف ارز با برخورداری از کادری با تجربه که اطلاعات خوبی از بازار خرید بیت کوین  و فروش بیت کوین دارند، تمام تلاش خود را می‌کند تا معامله بیت کوین شما در سریع ‌ترین زمان ممکن و بدون هیچ اشتباهی صورت بگیرد تا هیچ اتفاق غیرقابل پیش بینی در مسیر خرید بیت کوین یا فروش آن برای شما اتفاق نیافتد.

 

قیمت بیت‌ کوین (BTC)

بیت کوین را می‌توان اولین ارز رمزنگاری شده عنوان کرد، ارزی که در سال ۲۰۰۹ توسط یک برنامه ‌نویس یا یک گروه یا تحت نام نمایشی ساتوشی ناکاماتو ایجاد شد، این ارز در دسامبر ۲۰۱۷ به اوج قیمت و نزدیک ۲۰ هزار دلار رسید ولی بعد از آن کاهش چشم‌گیری داشت و به زیر ۱۰ هزاردلار سقوط کرد، البته پیش‌بینی‌های بسیاری حاکی از این است که قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۳۰ هزار دلار رشد می‌کند.به طور کلی، پروتکل بیت‌ کوین طوری است که بیش از ۲۱ میلیون بیت‌ کوین نمی‌تواند وجود داشته باشد.

 

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

 

 

قیمت بیت کوین در تهران 

ارزش بازار بیت‌ کوین در حال حاضر، در حدود $۶,۶۰۵٫۱۸ میلیارد دلار است. تا به حال از خود پرسیده اید چرا بیت کوین داشته باشم؟ بیت کوین به چه دردی می خورد؟ هدف واقعی من از تبدیل پول رایج به یک پول دیجیتالی چیست؟

اگر پاسخ قطعی این سوالات را با دلیل و منطق پیدا کرده اید، پس می توان حدس زد که شما با افت و خیز ناگهانی قیمت شوکه نشدید و دلایل محکمی برای تصمیم خود دارید. اما اگر دو دل و نگران هستید، پس نیاز به اطلاعات بیشتری خواهید داست. اجازه دهید از چند نگاه به این موضوع نگاه کنیم:

 

بیت کوین از سال ۲۰۰۹ با هدف برطرف کردن مشکلات و نقاط ضعفی که در نظام مالی موجود بود، کار خود را آغاز کرد. بحران مالی سال ۲۰۰۸ که دنیا را فرا گرفت، ارزهای جهانی بدون پشتوانه ای مانند دلار و سلطه کشورهایی خاص روی مبادلات ارزی و چندین مشکلات دیگر باعث شد تا ایده بیت کوین برای هر کسی که با آن آشنا شد جذاب باشد.

 

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

 

 

دلایل کاهش قیمت بیت کوین

بسیاری از کارشناسان در خصوص کاهش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده اعتقاد دارند که مشکلات بانکی تِدر و صرافی های رمز ارز از جمله دلایل کاهش قیمت بازار ارزهای رمزنگار است؛ همچنین افزایش اخبار منفی در زمینه افزایش سختی شبکه و مصرف انرژی برق شبکه بیت کوین، افزایش نظارت و دریافت مالیات توسط رگولاتورها در رشد چشمگیر هک و سرقت‌های در زمینه رمز ارزها از مسائلی است که در کاهش قیمت بیت کوین نقش اساسی داشته است.

با توجه به ادامه روند کاهش قیمت بیت کوین، برخی از کارشناسان معتقدند که این روند در صورت عدم انجام جهشی طی روزهای آتی در بازار رمز ارزها ادامه خواهد داشت؛ در عین حال بسیاری از کارشناسان حوزه ارزهای رمزنگار تاکید دارند که کاهش قیمت چندین روز اخیر بیت کوین و سایر رمز ارزها می‌تواند فرصتی بزرگ برای بازیگران صنعت ارزهای رمزنگاری شده باشد و تا پس از یک کاهش قیمت بازار با فشاری بسیار عظیم صعودی عمل کند و قیمت‌ها بالا برود که سود بسیار زیادی برای سرمایه گذاران در حوزه رمز ارز را به دنبال دارد. قیمت بیت کوین

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین 

شما میتوانید با دلایل و عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین آشنا شوید ،  در حال حاضر، بیت‌کوین معادل فیزیکی در دنیای واقع ندارد، بنابراین آن‌ها در مبادلات فروخته می‌شوند. اصلی در اقتصاد بیان می‌کند که اگر مردم ارزی را خریداری کنند، قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد و اگر آن را بفروشند، قیمت آن کاهش می‌یابد. بیت‌کوین نیز استثنا نیست. در پاییز ۲۰۱۳، به‌دلیل تقاضای چینی‌ها قیمت بیت کوین تا ۱۰ برابر بیشتر شد.

 

کاربران حرفه‌ای‌تر درباره قیمت بیت کوین تحقیقات زیادی انجام داده و راه‌های دور زدن باگ‌های آن را فرا گرفته‌اند.

آن‌ها به وسیله پروتکل‌های مخلوط کردن سکه، همچنان هویت اصلی خود را مخفی نگه می‌دارند.

در این روش، کاربران سکه‌هایشان را با یکدیگر جابه‌جا می‌کنند

تا به این وسیله الگوهای مربوط به مالک اصلی آن‌ها به هم بریزد

. لینک کردن این الگوها برای یافتن کاربر واقعی دیگر کار راحتی نیست.

با این حال، تعداد محدودی از کاربران به روش‌های دور زدن باگ بیت کوین آگاه هستند

و همچنان هویت تعداد زیادی از کاربران قابل شناسایی است.

 

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

 

 

قوانین قیمت بیت کوین

اما واقعیت این است که تکنولوژی جدید نیازمند آپدیت شدن تفسیر مقررات موجود و قانون پیشین است.

یعنی برخی قوانین باید بر اساس تکنولوژی‌های جدید تغییر پیدا کنند.

به نظر می‌رسد این روند اکنون درباره قیمت بیت کوین در پیش گرفته شده است.

مبادلات بیت کوینی اکنون بر اساس برخی قوانین خاص، در برخی مناطق تنظیم شده است.

تعدادی از شرکت‌های خدمات انتقال پول در نیویورک به طور قانونی از بیت کوین استفاده می‌کنند.

برای این شرکت‌ها یک قانون ساده وجود دارد

که به عقیده برخی، با اصلی‌ترین ویژگی بیت کوین یعنی عدم احراز هویت در تضاد است.

صرافی‌ها و شرکت‌های استفاده‌کننده از بیت کوین باید مشتریان خود را بشناسند.

به این ترتیب می‌توان از پول‌شویی جلوگیری کرد.

به عقیده اداره مالیات آمریکا، بیت کوین جزو دارایی‌هایی است که به آن مالیات تعلق می‌گیرد.دیدگاهتان را بنویسید