قیمت بیت کوین در ایران

قیمت بیت کوین در ایران به عنوان ارزشمندترین ارز اینترنتی محسوب میشود. برای کسی که با بیت کوین آشنا نیست، اولین سوال که به ذهن می آید این است: بیت کوین چیست؟

و یکی دیگر از پرسش های رایج که اغلب خواسته می شود مربوط به قیمت بیت کوین است. این کمپانی پس از معرفی خود در اوایل سال 2009، کمتر از 10 سنت در هر بیت کوین شروع به کار کرد.این روند که شامل خرید و فروش بیت کوین در ایران هم میشود به طور پیوسته افزایش یافته است و اخیرا حدود 4000 دلار در هر بیت کوین قرار دارد. بنابراین با توجه به ارزش بیت کوین یا نرخ بیت کوین، این یک درک ارزشمند از ارزش ارز است و طی هشت سال گذشته پیشرفت چشمگیری را در جهان ایجاد کرده است.

 

قیمت بیت کوین در ایران
قیمت بیت کوین در ایران

تاریخچه ی بیت کوین

نمودار تاریخچه بیت کوین بسیار جالب است. خالق آن یک گروه ناشناس از ریاضیدانان درخشان بود (با استفاده از نام مستعار Satoski Nakamoto) که در سال 2008 آن را با عنوان “طلای مجازی” طراحی کرد و اولین نرم افزار بیت کوین را در اوایل سال 2009 در طول بحران اقتصادی ایالات متحده منتشر کرد. آنها می دانستند که بیت کوین ارزش پایدار دارد، اما دقیقا مانند طلا باید یک عرضه ی محدود داشته باشند. بنابراین هنگام ایجاد آن عرضه بیت کوین را به 21 میلیون بیت کوین محدود کردند.

استخراج بیت کوین فرایندی است که بوسیله ی آن بیت کوین جدید ایجاد می شود. با پول متعارف، دولت تصمیم می گیرد که این بیت کوین ها چه موقع و کجا چاپ و توزیع شود. این افراد از نرم افزار خاصی برای حل مشکلات پیچیده ریاضی استفاده می کنند و پس از آن تعدادی از بیت کوین را صادر می کنند. قیمت بیت کوین در ایران نیز به این شکل تعیین میشود.

 

ارزانترین قیمت بیت کوین

شما با مراجعه به سایت سیف ارز میتوانید از مناسبترین و بهترین قیمت بیت کوین مطلع شوید . قیمت بیت کوین مدام در حال تغییر میباشد و قیمت ثابتی ندارد بروزترین قیمت ها را شما میتوانید در سایت سیف ارز مشاهده نمایید . برای اطلاع از قیمت ها کافی است تا با کارشناسان مجرب سیف ارز ارتباط برقرار کنید تا هم قیمت و هم تمامی مراحل را خدمت شما توضیح دهند .

 

قیمت بیت کوین در ایران
قیمت بیت کوین در ایران

 

شرکت های خریدار بیت کوین

تا به امروز شرکت های بسیاری شروع به دیدن ارزش پذیرش رمزنگاری ارزها به عنوان یک گزینه پرداخت معتبر کرده اند. برخی از شرکت های بزرگ همچون دیش نتوورک، مایکروسافت، اکس پدیا، فروشگاه های Shopify، Newegg، Payza 2Pay4You، و..شروع به استفاده از این روند کرده اند. دو تا از مهمترین سرمایه گذاری ها در این زمان وال مارت و آمازون هستنداتریوم قویترین رقیب بیت کوین در بازار رمزنگاری ارز است و بسیاری از آنها در مورد بیت کوین و اتریوم بحث می کنند. اتریوم در اواسط سال 2015 ایجاد شده و میتوان گفت قسمتی از محبوبیت را به دست آورده است، اما هنوز در رده استفاده، پذیرش و ارزش گذاری قرار دارد. در حالیکه قیمت بیت کوین در ایران و سراسر جهان بر اساس معادلات از قبل تعیین شده، ارزش گذاری میشود.

 

 

کلاهبرداری در سیستم بیت کوین

یک سوالی که اغلب در ذهن افراد مطرح می شود مربوط به کلاهبرداری در سیستم قیمت بیت کوین در ایران و جهان است. برای جلوگیری از این اتفاقات شما باید سایت های معتبر و جهانی را ترجیح دهید.باید بدانیم چگونه می توانیم بیت کوین را خریداری کنیم، یا چگونه بیت کوین با کارت اعتباری خرید کنیم تا شروع کنیم. سایت سیف ارز یک سایت بسیار محبوب برای انجام این کار است.اطلاعات قیمت بیت کوین در ایران را نیز میتوانید از طریق این سایت مطلع شوید.

 

قیمت بیت کوین در ایران
قیمت بیت کوین در ایران

بهترین راه برای خرید بیت کوین

سوالات رایج دیگری که به ذهن می آید،این است که بهترین راه برای خرید بیت کوین در ایران یا هر کشوری،چیست. در جواب این سوال باید گفت بهترین راه برای گرفتن بیت کوین،خرید آنلاین بیت کوین ها و مطلع شدن از قیمت بیت کوین در ایران از این طریق است. ساده ترین راه احتمالا این است که  آن را از طریق یک سایت دیجیتالی مانند کوین بیس که بالاتر ذکر شده است خریداری کنید. افتتاح حساب کاربری با این سایت بدون دردسر است و هنگامی که شما حساب بانکی خود را با آنها پیوند می دهید، می توانید بیت کوین را به راحتی خریداری کنید و بفروشید. این نیز احتمالا بهترین مکان برای خرید بیت کوین است.

 

کیف پول بیت کوین 

باید بدانید که کیف پول بیت کوین چیست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد و توسط آن از قیمت بیت کوین در ایران مطلع شوید. میتوان گفت این کیف پول بیت کوین به سادگی معادل یک حساب بانکی است. این حساب به شما اجازه می دهد تا شما بیت کوین ها را دریافت، آنها را ذخیره و به دیگران ارسال کنید.این سیستم مجموعه ای از کلید های خصوصی بیت کوین را ذخیره می کند. به طور معمول آن را با یک رمز عبور، رمزگذاری می کند و یا از دسترسی غیر مجاز محافظت می شود. انواع مختلف کیف پول دیجیتال برای انتخاب وجود دارد.

یک کیف پول اینترنتی به شما اجازه می دهد بیت کوین را در هر جایی از مرورگر وب خود بفرستید، دریافت و ذخیره کنید. نوع دیگر یک کیف پول دسک تاپ است و در اینجا نرم افزار کیف پول به طور مستقیم بر روی کامپیوتر شما ذخیره می شود. همچنین کیف پول های موبایل که برای استفاده توسط یک دستگاه تلفن همراه طراحی شده اند وجود دارد.

 

قیمت بیت کوین در ایران
قیمت بیت کوین در ایران

قیمت بیت کوین در ایران و جهان

 

سال ۲۰۱۶ قیمت بیت‌ کوین در ایران در یک حد ثابت بود و حدود ۷۰۰ دلار خرید و فروش می‌شد اما آمار خرید در بین ایرانی‌ها بسیار پایین بود و آنها اصلاً علاقه‌ای به خرید این ارز نشان نمیدادند. در بیشتر ماه‌های سال میزان فروش بیت ‌کوین زیر ۱۰ میلیون تومان بود. حتی در برخی از ماه‌های سال میزان فروش به ۷۰ هزار تومان در ماه هم رسیده بود. ولی در مجموع روند ثابت و مشخصی دیده نمیشود.

تا اینکه دوباره در زمستان سال ۹۵ و اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی بیت‌کوین رونق گرفت و مثل سابق قیمت بیت کوین در ایران به قیمت معمول ۲۰ میلیون تومان برگشت. جالب است بدانید که قیمت بیت‌ کوین در فرودین ماه ۹۶ به اعلاترین حد خود یعنی حدود ۱۳۰۰ دلار رسید اما در بازار ایران تغییری ایجاد نشد.

 دیدگاهتان را بنویسید