بیت کوین چیست

بیت کوین چیست ؟ یک سیستم ارز جایگزین آنلاین است که به عنوان یک نوع پول دیجیتال عمل می کند. هر به عنوان سرمایه گذاری و هم به عنوان روش پرداخت برای کالاها و خدمات استفاده می شود و به عنوان وسیله ای برای انجام این کار بدون نیاز به دخالت هر شخص ثالث مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پول دیجیتال علیرغم محبوبیت روزافزون آن،  اکثر شرکت ها هنوز اطلاع دقیقی در مورد  بیت کوین ندارند  انجام  آن را سودمند آنها به عنوان سرمایه گذاری هم بسیار متضاد و به طور بالقوه خطرناک است.

قبل از اینکه بیت کوین چیست را توضیح دهیم در مورد مزایا و معایب بیشتر صحبت کنیم.

 

بیت کوین چیست

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت بیت کوین کلیک نمایید.

بیت کوین چیست ؟

بیت کوین چیست ؟  نوعی پول دیجیتالی است که در سیستم پرداخت یکپارچه به حساب می آید. آنها به عنوان کاربران ایجاد شده و تأیید پرداخت برای یک هزینه معامله ایجاد شده است.

قبل از اینکه  بدانید بیت کوین چیست  و بتوانید یک تراکنش را انجام دهید و بیت کوین ها را به شخص دیگری ارسال کنید، باید کیف پول بیت کوین را انتخاب کنید و آن را تنظیم کنید و بیت کوین ها را با دریافت آنها از شخص دیگری، خرید آنها یا استخراج بیت کوین های جدید بسنجید.

بیت کوین اگر چه در ابتدا برای عموم مردم ناشناخته بود، اما اخیرا در چند سال اخیر توجه زیادی را در دنیای مالی به خود جلب کرده است.

بیت کوین  با توجه به این توجه گسترده  روند سرمایه گذاری در  به تازگی از هر زمان قبل آسان تر شده است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید بیت کوین یک سرمایه گذاری عادی (مانند سهام)  بیشتر شبیه یک محصول بسیار ناپایدار است، بنابراین قبل از اینکه خطرات را درک کنید، خریداری نکنید.

تاریخچه بیت کوین

در پاسخ به این سوال که بیت‌ کوین چیست ، می توانیم توضیح بدهیم اولین و بزرگترین پول دیجیتال دنیا است که درسال 2009 اولین بار به صورت رسمی در اختیار عموم قرار گرفت.

چیزی بیت‌کوین را از ارز‌های حکومتی جدا می‌کرد که تمرکز آن بر روی سیستم ذخیره داده‌های بلاک چین  بود.

عرضه و رشد بیت‌کوین بسیار سریع و حیرت آور بود، به شکلی که از نظر بسیاری از متخصصان حوزه فناوری مالی بیت‌کوین مهم‌ترین اختراع قرن بیست و یک خواهد بود.

اگر بخواهیم به گونه ای دیگر به سوال بیت کوین چیست پاسخ بدهیم می توانیم بگوییم اولین ارز رمزنگاری می‌باشد که در حال حاضر بین تمام موجودی‌های پرداختی مشابه از سرمایه بیشتری برخوردار است.

اسم این ارز رمزنگاری از دو کلمه بیت واحد اندازه گیری اطلاعات و کوین سکه ایجاد شده است.

 

خصوصیات بیت کوین چیست 

هر بلوک عملیات شامل اطلاعات بلوک قبلی می‌باشد و این بلوک‌ها یک زنجیره را تشکیل می‌دهند که همزمان در میلیون‌های کاپیوتر در سراسر جهان ذخیره می‌شود. تغییر زنجیره غیرممکن می‌باشد.

واحد پول دیجیتال

 بیت کوین یک واحد ارز مجازی یا دیجیتال است که کارکردی شبیه به کالا دارد. به عبارت دیگر افراد مختلف می‌توانند یک حساب بیت‌ کوین برای خود ایجاد کنند و با روش‌های مختلف موجودی حساب خود را افزایش دهند.

با انتقال این پول به حساب دیگران، از آنان پول فیزیکی یا کالا دریافت نمایند.

 

 

بهترین تعریف بیت کوین چیست

بیت‌ کوین یک پول بی پشتوانه است به این معنی که تضمینی برای تبدیل مقدار مشخص بیت‌کوین به مقدار مشخصی طلا یا نقره وجود ندارد.

در هر زمان ممکن است ارزش بیت‌کوین افزایش یابد یا حتی بسیار کاهش یابد. 

روند تغییرات قیمت بیت‌کوین از ابتدا تا کنون به صورت تصاعدی بوده است ولی در دوره‌هایی نیز به دلایل گوناگون قیمت بیت‌کوین سقوط‌های قابل توجهی را تجربه کرده است. 

در آن سال یک بی اعتمادی گسترده به نظام پولی جهانی بین مردم و سرمایه داران به وجود آمد مردم به ذخیره پول به روش های نامتعارف (خرید طلا و ذخیره در خانه) روی آوردند که زیاد امن نبود.

سیستم بدون بهره بانکی 

در این بین جای خالی یک سیستم پولی امن و شفاف که دچار کمبود نشود، کاملا احساس می شد.

سیستمی که نه بهره بانکی داشته باشد و نه هزینه تراکنش هایش بالا باشد. یک سیستم پولی که ارزش پول درآن افت نکند و تورم بر آن تاثیر نداشته باشد.

کنترل سیستم توسط جمع، امنیت بالا، کاهش هزینه تراکنش ها، حذف بهره بانکی، شفافیت کامل، حذف واسطه ها و حذف تورم از مزایای بیت کوین نسبت به سیستم پولی جهانی است.

 همین مزایا باعث شد که نه تنها اشخاص حقیقی بلکه شرکت های بزرگ و کوچک از بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت جدید استفاده کنند.

 

بیت کوین چیست

 

خاصیت بیت کوین

بیت کوین  به انگلیسی  بیت کوین  با علامت BTC یک واحد پول مجازی است

که تماما در اینترنت قرار دارد و از سیستم رمز نویسی خاصی استفاده می کند

که باعث می شود بدون نیاز به نهاد مرکزی (مانند بانک مرکزی) و کاملا مستقل فعالیت کند.

بیت کوین چیست :

بیت کویــن نوعــی پــول مجــازی اســت کــه به صــورت فیزیکــی وجـود خارجـی نـدارد، هیچکـس آن را چـاپ نمیکنـد  و برخـلاف پولهـای رایـج کشـورها، توسـط دولتهـا و بانکهـای مرکـزی کنترل یا حمایت نمیشود. 

 بیت کوین یک واحد پولی است که تنهـا در بسـتر شـبکه اینترنـت و به صـورت دیجیتالـی وجود دارد.

ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین چیست 

به طور کلی نرم افزار بیت کوین قابلیت های قابل توجهی مانند

تراکنش های بی واسطه به هر نقطه ای از جهان و نداشتن کارمزد یا بسیار کم بودن آن برای این تراکنش ها است.

از دیگر خصوصیات نرم افزار این است که مردم می توانند بدون هیچ واسطه ای انتقالات مالی انجام دهند،

به علاوه هیچ کس از خارج سیستم قادر به تولید پول بیشتری نیست.

بانک های مرکزی و دولت ها نقشی در تولید بیت کوین ندارند.

در بیت کوین همه چیز بر پایه رمزنگاری است نه بر پایه اعتماد. 

 

بیت کوین چیست

 

بیت کوین ارزی غیر قابل بازگشت 

همان طور که گفته شد، تراکنش های بیت کوین غیرقابل بازگشت است.

زمانی که چیزی را خرید کردید و بیت کوین از کیف پول بیت کوینی شما خارج شد و به هر دلیلی پشیمان شدید دیگر دیر شده است. چون هیچ کس نمی تواند این پول را برگرداند.

مگر اینکه طرف مقابل را بشناسید و با مذاکره مبلغ خود را پس بگیرید. 

برای خرید و فروش بیت کوین نیاز به مجوز خاصی از یک ارگان و یا شخص ندارید.

به راحتی از طریق اینترنت شما می توانید از بیت کوین استفاده کنید.

هیچ شخص یا حکومتی نیز نمی تواند فعالیت شما را در یک کشور تحریم کند.دیدگاهتان را بنویسید